Emocinė sveikata
Kodėl taip svarbu mėgautis?

Kodėl taip svarbu mėgautis?

Ilgą laiką periodiškai dirbu su saviverte, meile sau, bet mano kelyje visada trūko kažkokios esminės grandies. Savivertė iki šiol man asocijavosi su gana vyriškais dalykais: pasitikėjimu savo jėgomis, drąsa, atkaklumu, “man pavyks”.

Bet vaizdas buvo nepilnas. Orkestras kažkoks nedarnus. Trūko dviejų MM akordų: Moteriškumas + Mėgautis.

Moters prigimtis yra džiaugtis. Mėgautis, dėkoti, bet ne vartoti. Skleisti, bet ne švaistyti. Priimti, bet nesisavinti.

Atsirado naujas, gyvenimo malonumo standartas. Jei noriu deserto, tai nuodėmingai skanaus, mažo ir brangaus. Jei susitinku su žmonėmis, tai tik su tais, su kuriais bendrauti gera. Jei valgau, tai iš gražiausių savo indų (juos paprastai taupom šventėms).

Ir liaujuosi, jei malonumas dingsta. Ar aš galiu atsisakyti pusės deserto, jei darosi per saldu? O taip! Ar galiu palikti patiekalą, jei jis pasirodė neskanus? Žinoma. Ar galiu atsiprašyti ir išeiti, jei kompanijoje pradedu jaustis nepatogiai? Atsiprašau, bet taip.

Skirtingai negu vyrai, kurių prigimtis yra kovoti ir kasdien įveikti visų pirma save, mes moterys sutvertos mėgautis. Jei nuolatos darome tai, kas mums nepatinka ir nerandame nė kruopelytės malonumo savo kasdienybėje, išsisemiame, suirztame, pasidarome piktos.

Jei būtent taip jaučiatės dabar, tuojau pat pradėkite ieškoti dalykų, kuriais galėtumėte pasimėgauti.

Susidarykite sąrašą bent iš 40 jums malonių dalykų. Peržvelkite savo pomėgius, aplinką, daiktus, drabužius, mažus malonumus, kuriuos pamiršote. Bent vieną jų įgyvendinkite dar šiandien.

Ačiū, kad dalinates