Emocinė sveikata
Gliukozė ir emocinė sveikata

Gliukozė ir emocinė sveikata

Kai mums trūksta energijos ir jaučiamės prastos nuotaikos, greičiausias būdas tai atstatyti – greitieji angliavandeniai. Ir kartais galim pagalvoti, kad tai emocinis valgymas arba valios stoka. Tačiau fiziškai trūkstant energijos loginis mąstymas, valia ir už visą tai atsakinga priekinė smegenų dalis tarsi atsijungia.

Taip gamta sutvarkė, nes priekinės smegenys eikvoja santykinai daug energijos ir jos nebūtinos išlikimui (bent gamtai taip atrodo).

Trūkstant gliukozės ir atsijungus loginiam mąstymui priimame ne visai naudingus sprendimus ir tik atsistačius gliukozės kiekiui kraujyje atsipeikėjame su kaltės jausmu.

Pasidarykite savo energijos apskaitą. Pasiimkite popieriaus lapą, kairėje susirašykite, viską, kas jūsų manymu per dieną atima (debetas) iš jūsų energija, dešinėja – kas jus pakrauna (kreditas).

Pavyzdžiui, energijos skylės: persivalgymas, vėlyvas valgymas, per dideli tarpai tarp maitinimųsi, stresas, įtampa, per trumpas ar per ilgas miegas, dažnas prabudimas naktimis, ėjimas vėlai miegoti, per mažas judėjimas, nebuvimas lauke, gryno oro stoka ir pan.

Kiekvienam trūkumui surašykite bent po vieną alternatyvą dešinėje. Imkitės pokyčių, tačiau ne daugiau dviejų per savaitę. Čia svarbiausia nuoseklumas.

Ačiū, kad dalinates

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

2 × 4 =