Emocinė sveikata
Biologinių poreikių slopinimas ir nevaisingumas

Biologinių poreikių slopinimas ir nevaisingumas

Viena iš bet kokių psichosomatinių negalavimų priežasčių yra savo fiziologinių poreikių užslopinimas. Dar galim tai pavadinti vidiniu konfliktu, kai kyla vidinis impulsas, bet jam išreikšti trukdo tuoj pat išlendančios per gyvenimą sukauptos pasąmonės programos.

Pacituosiu Vengrijos-Amerikos psichoanalitikės, tyrėjos ir mokslininkės T. Benedek tyrimų išvadas straipsniuose.

Moterys išsiugdo tvirtą gynybą prieš savo biologinius poreikius.


Estrogeninėje (t.y., folikulo brendimo) mėnesinių ciklo fazėje moteris yra labiau atvira ir labiau linkusi siekti seksualinės patirties.

Per liuteininę fazę (t.y., nuo ovuliacijos iki kitų mėnesinių dienos) ji tampa ramesnė ir jautresnė. Ji labiau mėgaujasi maistu, atsigręžia į savo kūną. Šios jautrumo ir imlumo tendencijos atgaivina ne tik malonumą, bet ir skausmą, nerimą, moterį supančius konfliktus, kurie rezonuoja su jos tuometiniu augimu. Jei jos psichoseksualinis vystymasis nebuvo sklandus, šios tendencijos gali būti gąsdinanti patirtis, į kurią ji galiausiai gali atsakyti nevaisingumu.

T. Benedek

Per progesteroninę fazę (po ovuliacijos) dr. T. Benedek nustatė ženkliai padidėjusias nėštumo fantazijas ir svajones. Šie kūno pokyčiai gali sukelti vidinį konfliktą į karjerą orientuotoms moterims. Šie potraukiai, impulsai prieštarauja jos ego idealams. Dėl to ji gali kovoti su biologiniu poreikiu motinystei ir išsiugdyti gynybą, kuri tampa pasąmonine. Potraukis seksualinei patirčiai, fantazijos apie nėštumą gali prieštarauti ego ir užsiregistruoti, kaip pavojaus požymiai, kurie veda prie seksualinių santykių vengimo. Arba pasąmoninės baimės pastoti.

Stebėkite, rašykite savo mintis, emocines būsenas dienoraštyje ciklo eigoje. Jos labai daug pasako apie kognityvinį disonansą (vidinis prieštaravimas).

Ačiū, kad dalinates

49 thoughts on “Biologinių poreikių slopinimas ir nevaisingumas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

5 × five =